Kontakt oss:
Glengsgata 22, 1706 Sarpsborg
Tlf: 69 12 60 40
Redaksjon:
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen
Annonseavdeling:
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen

Søk på nettsiden

akkurat_naa






Med snakketøyet i orden

E-post Skriv ut PDF
ukmkonferansier-bredde
TAR ORDET: June Hansen (foran t.v.) og Henrik Noorda er sammen med Hanna Adelved (bak (t.v.), Nicolay Borge Kristiansen og Marita Kvennsjø fått til bud om å representere Grålum ungdomsskole på konferansierkurs og lede publikum gjennom årets UKM. (Foto: Anja Lillerud).

Det er ikke alle som egner seg på scenen med en mirofon i hånda foran et stort publikum.


På Grålum ungdomsskole finnes det flere skjulte talenter som har snakketøyet i orden, og noen av dem kan få utfolde seg på konferansierkurset som skal holdes neste helg i forbindelse med Ungdommens Kulturmønstring (UKM).

 

Pratsomme

ukmkonferansier-haakon-hoyde
KONFERANSIER: Haakon Gjerløw

- Venninnen min har deltatt på det et slikt kurs tidligere, og hun lærte utrolig mye. Blant annet tør hun nå å snakke foran store forsamlinger, og hun har fått mange nye venner. Jeg har lyst til å være med og lære noe av det samme, sier June Hansen.

Hanna Adelved jobber som journalist på fritida, og er vant til å omgås og prate med mennesker. Hun mener det må være viktig å kunne ta ting på sparket hvis man skal lede et publikum.

- De kommer nok til å lære bort improvisasjon på kurset, sier hun.

 

Trenger drahjelp

Kulturkontakt ved Grålum ungdomsskole, Anita Kristiansen, har vært med og velge ut de som har fått forespørsel om å bli UKM-konferansier. Hun tror elevene kommer til å vokse på en slik erfaring, og hun har også bruk for noen taleføre og uredde elever i kulturarbeidet på skolen.

- Jeg håper å få til et fast innslag i måneden hvor elevene selv står ansvarlig for underholdningen og innholdet. Da må jeg ha hjelp av elever som er deltakende og drar i gang ting, sier hun.

 

Nervøse bevegelser

Personen som skal holde konferansierkurset, Haakon Gjerløw, er medlem av Borgarting ImprovisasjonsSelskab. Han var kursholder i fjor også, og han ser absolutt nytten av denne typen kurs.

- Deltakerne skal blant annet lære seg holdningskontroll og hvordan de kan føle seg trygge når de står foran et publikum. Varierende introduksjoner og det å finne sin egen konferansierstil er andre ting vi skal innom, forteller han.

 

Legg til kommentar


Sikkerhetskode
Vis ny kode

Forsiden Kultur Med snakketøyet i orden



© Sarpsborg Tidende 2010

Ansvarlig redaktør: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen

Konst. daglig leder: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen

Redaktørplakaten | PFU

For informasjon kontakt: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen

Telefon: 69 12 60 40

Adresse: Glengsgata 22, 1706 Sarpsborg | Pb. 156, 1701 Sarpsborg

Sidekart | Webdesign ved Theta-Design

Vi har 46 gjester her nå